Структурні малярні валики призначені для отримання рельєфних поверхонь при фарбуванні або штукатурці стін. Дані вироби дозволяють отримувати поверхню з певним візерунком методом відбитка, за рахунок наявності певної фактури на робочої частини інструменту.
Різновиди і особливості
Для фарбування. Як правило, робоча частина виконується з еластичних матеріалів певного візерунка. Висока щільність прилягання валика до поверхні, при його прокатці, забезпечує чіткий перенесення фарби з певною структурою, яка формує необхідний візерунок. В даному випадку можна використовувати поролоновий або гумовий валик. Перенесення складного візерунка може забезпечити плетений валик, який може виготовлятися з різноманітних натуральних або синтетичних матеріалів.
Для штукатурки. Декоративні рельєфні поверхні не рідко виконують на етапі нанесення штукатурки. Для цього використовують спеціалізовані валики з гумовою або пластиковою робочою частиною, якою виконують відбиток одразу після нанесення і вирівнювання шару оздоблювального матеріалу. Не рідко, так виготовляють поверхні «під цеглу» з подальшим забарвленням.
Фарбування структурним валиком виконується на попередньо підготовлену поверхню із застосуванням різних фарбувальних матеріалів. Залежно від необхідного результату, малярні роботи проводяться в кілька етапів з пошаровим нанесенням фарби. При цьому, малюнки структурних валиків можуть бути абсолютно різними: текстура з мармуровими прожилками (шкіряні валики), поверхні з чіткою фактурою (гумові валики), стіна з дрібними кратерами або лопнули бульбашками (поролонові валики), і т.п.