Пенебар: Принцип дії

Дія матеріалу Пенебар заснована на здатності збільшуватися в об'ємі за наявності води в обмеженому для вільного разбухання просторі і створювати щільний водонепроникний гель, створюючи бар'єр для вологи, що поступає. Всі гільзи, через які плануються введення комунікацій, конструкції, що проходять через елементи, що захищають, щільно обмотати гідропрокладкою «Пенебар» липкою стороною до поверхні гільзи; при цьому поверхня гільзи має бути сухою і чистою.

Пенетрон

• матеріали системи Пенетрон застосовуються лише по вологій поверхні; не потрібна попередня сушка поверхні, що значно знижує витрати при виконанні робіт; • технологія вживання матеріалів не вимагає складної і тривалої підготовки поверхні; • матеріали прості у використанні, слідує лише чітко виконувати інструкцію по вживанню; • вживання матеріалів системи Пенетрон однаково ефективно як із зовнішньої, так і з внутрішньої сторони конструкції, незалежно від напрямку тиску води.

• використання матеріалів Пенетрон приводить до значного підвищення марки бетону по водонепроникності, збільшує показники морозостійкості і міцності бетону; • в разі механічного пошкодження обробленої поверхності придбані високі гідроізоляційні і захисні властивості бетонної конструкції зберігаються; • оброблений бетон набуває здатність до «самозаліковування»; • вживання матеріалів дозволяє забезпечити довговічну гідроізоляцію – на весь термін служби бетонної споруди•

Технологія

Очистити поверхню бетону від пилу, грязі, нафтопродуктів, цементного молока, висолів, торкрета, штукатурного шару, плівки, фарби і інших матеріалів, для активних хімічних компонентів матеріалів системи Пенетрон, що перешкоджають проникненню . Очищення бетонних поверхонь виробляти за допомогою водо-струминної установки високого тиску або іншим прийнятним механічним способом (наприклад, щіткою з металевим ворсом). Гладкі і шліфовані поверхні обробити слабким розчином кислоти.Змішати суху суміш з водою в наступній пропорції: 400 грамів води на 1 кг матеріалу «Пенетрон», або 1 частину води на 2 частини матеріалу «Пенетрон» за об'ємом. Вливати воду в суху суміш (не навпаки). Змішувати протягом 1-2 хвилин у ручну або за допомогою низькооборотного міксера. Вигляд приготованої суміші - рідкий сметаноподібний розчин. Готувати таку кількість розчину, яку можна використовувати протягом 30 хвилин. Під час використання розчин регулярно перемішувати для збереження початкової консистенції. Повторне додавання води в розчин не допускається. Наноситься 2 рази з інтервалом не менше 1 год.

Розхід матеріалу – 1кг на м2.

Технологічні отвори від опалубки

При виконанні гідроізоляції в місцях технологічних отворів від стягувань кріплення щитової опалубки використовуються розчини матеріалів «Пенекрит» і «Пенетрон». Демонтувати пластикову втулку за допомогою дрельки або іншим способом завглибшки 20-25 мм, після чого очистити отвір (стислим повітрям або «йоржем») від пилу. Після цього отримані порожнини зволожити. Приготувати розчин матеріалу «Пенекріт» шпаклювальної консистенції(200гр.води на 1кг пенекриту). Заповнити порожнини розчином матеріалу «Пенекрит» за допомогою металевого шпателя або у ручну в гумових рукавичках, сильно вдавлюючи і уплотняючи його. Витрата матеріалу «Пенекріт» на порожнину діаметром 20 мм і завглибшки 20-25 мм складає 0,03 кг з розрахунку сухої суміші. Приготувати розчин матеріалу «Пенетрон», зволожити заповнений отвір матеріалом «Пенекріт» і прилеглі до них в радіусі 20 мм ділянки, після чого кистю нанести на них розчин матеріалу «Пенет-рон». Витрати матеріалу «Пенетрон» складають 1 кг/м2

Пенекрит

Змішати суху суміш з водою в такій пропорції: 200 грамів води на 1 кг матеріалу «Пенекрит», або 1 частина води на 4 частини матеріалу «Пенекрит» за обсягом. Вливати воду в суху суміш (не навпаки). Змішувати протягом 1-2 хвилин вручну або за допомогою міксеру. Вид приготовленої суміші - густий пластиліноподібний розчин. Готувати таку кількість розчину, яку можна використовувати протягом 30 хвилин. Під час використання розчину регулярно перемішувати. Повторне додавання води в розчин не допускається.

Підготовлену штрабу зволожити і загрунтувати розчином матеріалу «Пенетрон» в один шар. Підготовлену штрабу щільно заповнити розчином мате-ріалу «Пенекрит» за допомогою шпателя або вручну. Товщина шару, що наноситься розчином матеріалу «Пенекрит» за один прийом не повинна перевищувати 30 мм. При заповненні більш глибокої штраби розчин матеріалу «Пенекрит» наноситься в декілька прийомів. З метою зменшення витрати матеріалу «Пенекрит» при гідроізоляції штраби перетином більше 30х30 мм допускається додавання в розчин матеріалу «Пенекрит» дрібного промитого щебню (фракції 5-10 мм) у кількості до 50% за об'ємом. Заповнену матеріалом «Пенекрит» штрабу і прилеглі області зволожити і обробити розчином матеріалу «Пенетрон» в два шари. Витрата матеріалу «Пенекрит» в перерахунку на суху суміш при штрабі 25 × 25 мм становить 1,5 кг / п.м. Слід враховувати, що при збільшенні перетину штраби витрата матеріалу «Пенекрит» змінюється пропорційно.